STAVMONT
 0907 483 999     info@kurenie-namestovo.sk

KÚRENIE

Realizujeme následujúce typy “kúrenia”

KÚRENIE TUHÝM PALIVOM – LIATINOVÉ A PLECHOVÉ

Kotly na ekohrášok a drevo automatické so zásobníkom

Stropne – stenové kúrenie / chladenie

ELEKTRICKÉ KÚRENIE


KÚRENIE BIOMASOU

,, Splyňovacie kotly, kotly na pelety, kombinované kotly na drevo a pelety”

 

TEPELNÉ ČERPADLO

Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré využíva teplo z vonkajšieho prostredia. Je ur-čené najmä pre nízkoteplotné vykurovacie systémy, ako je napr. podlahové, stenové alebo stropné vykurovanie, v domoch s dobrou tepelnou izoláciou. Vďaka efektívne-

mu využívaniu obnoviteľnej energie znižujú tepelné čerpadlá prevádzkové náklady domácnosti na vykurovanie a prípravu teplej vody.

Prostredníctvom tepelných čerpadiel je možné využiť energiu z okolitého vzduchu, zeme alebo vody na ohriatie vody, ktorou sa zabezpečuje vykurovanie alebo príprava teplej vody. V závislosti od spôsobu odovzdávania tepla do priestoru, je možné tento zdroj využiť aj na chladenie rodinného domu.

RADIÁTOROVÉ VYKUROVANIE

Pri klasickom, radiátorovom vykurovaní sa prostredníctvom vykurovacích telies ohrieva okolitý vzduch a prúdením sa prenáša do celej miestnosti. Momentálne sú najpoužívanejšie maloobjemové radiatory, ploché nástenné telesá s dobrým dizajnovým, rúrkové telesá rebrikové, pre kúpelne kde sa vykurovanie kombinuje so sušením. Hlavnou výhodou radiatorového vykurovania je relatívne rýchla reakcia na reguláciu teploty, jednoduchšia regulácia a pomerne nižšie investičné náklady.

PODLAHOVÉ VYKUROVANIE

Podlahové vykurovanie si častejšie nachádza miesto v rodinných domoch kde nahrádza klasické radiátorové vykurovanie. Ide o moderný nízkoteplotný vykurovací systém, ktorý má svoje výhody: energeticky úspornú prevádzku, zo všetkých možností umiestnenia vykurovacích telies je najvhodnejší z hľadiska rozloženia teploty vzduchu, do celého priestoru a pozitívny vplyv na zdravie.

kombinované kúrenie

Kombinácia podlahového kúrenia s radiatorovým je najčastejšia kombinácia v našich klimatických podmienkach kde cez prechodné obdobie dokážeme pomerne rýchlo vykuriť izbovu teplotu.

Rekonštrukcie kúrenia

Výmena radiátorovho kúrenia sa Vám rýchlo vráti, pretože súčasné postupy a materiály majú vyššiu efektivitu ako staršie systémi. Rekonštrukcia vykurovacieho systému umožní získať moderný a úsporný systém, ktorý je príjemný a vzhľadovo estetický, doplnok Vášho bývania.

Výmena radiatorov

Chceli by ste vymeniť staré radiátory za nové?

Poskytujeme kompletnú realizáciu výmeny.

Kotolne

Správne fungujúca domová kotolňa je jednou z najrýchlejších možností zníženia nákladov na výrobu tepla. Realizujeme návrh optimálneho riešenia kotolne podľa požiadaviek zákazníka.

Regulácia

Zónová regulácia

Princíp zónovej regulácie tepla v sebe spája výhody na niekoľkých úrovniach naraz. Je energeticky úsporné, znižuje náklady na energie prevádzkovateľovi ročne do 25% a navyše poskytuje maximálny možný komfort užívateľovi, ktorý si dokáže regulovať teplotu v každej miestnosti individuálne.

Kotlova regulacia

Zabezpečuje plnoautomatickú prevádzku kotla, pre každý kotol dodávame optimálnu reguláciu pre jeho správne fungovanie.